Jak se připravit na pracovní pohovor

 

 

Zjistěte si co nejvíce informací o společnosti

 

V první řadě byste měli vědět, kam na ten pohovor jdete. Zjistěte si proto alespoň základní informace o dané firmě - společnosti, kdo ji vede, co se jí povedlo v posledních letech, čím se zabývá a jaké jsou její cíle. Čím více, tím lépe. Personalista zajisté ocení Váš přehled a zájem.

 

 

Vyberte si vhodné oblečení

 

Říká se, že o úspěchu na pracovním pohovoru hodně rozhoduje už první moment, ve kterém si personalista všimne především vašeho oblečení. Volte něco konzervativního, ale zároveň pohodlného. Zapomeňte na výstřihy a krátké sukně, ty dobrý dojem nedělají. Rovněž přílišná formálnost nemusí dělat dobrý den a platí jen v případě adekvátně poptávané pracovní pozice. 

 

 

Mějte připravené odpovědi

 

Na pohovoru budete doslova pod palbou otázek, na které potřebujete pohotově odpovědět. Měli byste proti být připraveni alespoň na ty nejčastější a nejběžnější. Otázky by Vás proto neměli zaskočit či překvapit. Mluvte zcela otevřeně a pravdivě.

 

 

Připravte si i vlastní otázky

 

Počítejte s tím, že na pracovním pohovoru budete otázky nejen dostávat, ale zároveň dostanete příležitost i nějaké otázky personalistovi položit. Mějte tedy po ruce takové dotazy, které Vás zajímají, ale které jsou zároveň vhodné. 

 

 

Nacvičte si výrazy

 

O vašem úspěchu na pracovním pohovoru hodně promluví i výraz Vaší tváře. Není tedy na škodu, pokud si to lehce natrénujete před zrcadlem, abyste věděli, jak se u daných výrazů tváříte a jak vypadáte. Milý úsměv vždy vytvoří příjemnou atmosféru pracovního pohovoru, naopak zděšený výraz může personalistu uvést do rozpaků.

 

 

Přejeme hodně úspěchů při absolvování pracovního pohovoru !

 

Jana, Abecedaprace.cz